www.wolnosc.pun.pl

Masz wybór wybierz WOLNOŚĆ


#1 2010-12-10 18:36:58

star88

Administrator

Zarejestrowany: 2010-12-05
Posty: 5
Punktów :   

Ulubione książki

Moją ulubioną książką jest "Przebudzenie" której autorem jest Anthony de Mello. Pierwszy raz zetknęłam się z nią kilka lat temu, miałam okazję przeczytać jej fragment na pewnym forum internetowym, ale w tamtym czasie nie spodobał mi się. Widocznie mój umysł był zamknięty i nie chciałam przyjąć nic nowego, a wręcz sprzecznego z poglądami tak głęboko zakorzenionymi w mojej głowie. Po raz drugi natrafiłam na "Przebudzenie" szukając czegoś w internecie. Znalazłam e-booka i zaczęłam czytać. Tym razem chłonęłam z ciekawością każde słowo. Moje odczucia były różne: od wewnętrznego buntu przez zdziwienie do zachwytu. Postanowiłam kupić tą książkę, bo jednak wolę czytać książki w formie tradycyjnej , poza tym e-book, który znalazłam w internecie jest jedynie fragmentem (całkiem sporym).
"Przebudzenie" jest więc książką dla tych którzy mają otwarty umysł, którzy nie odrzucają z góry tego co jest niezgodne z ogólnie przyjętymi zasadami czy normami. Dla tych, którzy chcą i potrafią spojrzeć szerzej, którzy czują, że jest coś więcej. Dla tych, którzy umieją patrzeć na świat i ciągle się dziwić, odkrywać coś nowego.

Dla zainteresowanych podaję link do fragmentu książki w formie e-booka http://virtualo.pl/przebudzenie/duchowo … /c238i473/

Zapraszam do dyskusji

Offline

 

#2 2010-12-10 19:06:08

StyksuVeer

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-09
Posty: 6
Punktów :   

Re: Ulubione książki

Moja "znajomość" z de Mello zaczęła się parę lat temu od lektury zbiorów opowiadań medytacyjnych "Modlitwa żaby" Trafiłam na nią zupełnie przypadkowo, tytuł wydawał mi się intrygujący. Potem zaś przyszedł czas na "Przebudzenie" i tym razem, przypadkiem niejako.
To, co wówczas urzekło mnie w  "Przebudzeniu" de Mello był fakt, że zmusza do stawiania sobie pytań natury egzystencjalnej, ale nie daje jednoznacznej odpowiedzi. Mello nie ogłasza się wyrocznią. Przeciwnie, nakazuje czytelnikowi krytycznie rozważać słowa zapisane na kartach książki. Ta publikacja wywarła na mnie duży wpływ i wrażenie ;]
Powinnam sięgnąć po nią po raz kolejny, aby przekonać się, jak obecnie będę odbierać jej treści...Na pewno bardziej krytycznie
Mello to ideologiczny "mieszaniec", między wartości chrześcijańskie wplata mistykę Wschodu i idee islamu. [Co de facto czyni jego książki niezgodne z oficjalną nauką Kościoła :> - choć mnie, jako w zasadzie, ateistce, zupełnie to nie przeszkadza ]

Offline

 

#3 2010-12-27 23:50:08

 Geniusz

Administrator

Zarejestrowany: 2010-12-05
Posty: 21
Punktów :   

Re: Ulubione książki

Moją ulubioną książka ( na marginesie to bardzo mało książek przeczytałem w życiu) jest ,, pokochaj siebie,, Dyer, a druga w kolejności jej kontynuacja czyli ,,kieruj swoim życiem,,- była jak objawienie dla mnie. No ale chciałem też ,,dołączyć się ,, do ksiązki wymienionej przez Was ,, przebudzenie,, , jestem w trakcie kończenia tej lektury... I cóż ta książka, hmm mam wrażenie że jest kolejnym objawieniem...
Jest tam w sumie wałko0wany jeden temat. Jak dla mnie łamie ona wszzelkie zasady i próbuje pokazać coś co jest niewidoczne. Ta książka łamie samą w sobie strukturę zrozumienia i świadomości, zaprzecza systemowi panującemu w społeczeństwach, patrzy na świat jakby z perspektywy,,,- no właśnie z jakiej, kim jest sam autor, któremu nie obca jest religia a jednoczesnie krytykuje powszechne religie. Ta książka nie jest popularna , nie słyszałem o niej w telewizji.
Książke ,,pokochaj siebie,, przeczytałem kilkadziesiąt razy aby coś zaczerpnąć do swojego życia z niej, ta jest sto razy trudniejsza aby wcielić coś z niej w życie, bo w takim celu ją czytam nie w innym. Czytanie dla samego czytania to nie dla mnie:-)
pozdrawiam i zapraszam do dalszych refleksji na temat lektury tej badź innych

,,Matka złości się  na dziecko, lecz nie mówi mu że coś z nią nie tak jest tylko że to ono jest odpowiedzialne za jej emocje,,

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.java-fon.pun.pl www.zadania.pun.pl www.skoneyface.pun.pl www.my-fantasyonline.pun.pl www.zarzadzanieumk.pun.pl