www.wolnosc.pun.pl

Masz wybór wybierz WOLNOŚĆ

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2010-12-09 13:54:39

 Geniusz

Administrator

Zarejestrowany: 2010-12-05
Posty: 21
Punktów :   

Witam serdecznie jako moderator-do przeczytania

1-słucham, wczuwam się w to co piszesz (nie używam konstrukcji zdania:,, no tak ,ale...,,), zadaję pytania, jeśli nie rozumiem,bądź pozostaje przy tym niezrozumieniu, ocenę zachowuję w swojej głowie jesli juz.

2-nie nadaję etykietek (,,jesteś taki/a ,,)

3-nie daję rad (,,zrób to i to,,)

4-nie mam racji ( to nie miejsce na udowadnianie i mówienie kto ma racje a kto nie)

5-nie oceniam (pisze jak juz to o sobie, o swoich odczuciach, o swoim reagowaniu na dany problem)

6-nie jestem lepszy od Ciebie ale Ty odemnie również

7-Ty robisz to samo, w innym wypadku zwracam Ci grzecznie uwagę, że tego nie robisz, abyś miał szansę poprawić swoją odpowiedź, jeśli nie skutkuje, automatycznie usuwam Twojego posta i zapraszam Cię do działu ,,pierdoli mie,, bądż na prywatną rozmowę

Offline

 

#2 2010-12-10 19:19:50

StyksuVeer

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-09
Posty: 6
Punktów :   

Re: Witam serdecznie jako moderator-do przeczytania

Polemizowałabym z punktem 3! Cóż da przemawiającemu sama świadomość bycia wysłuchanym? Nie zachodzi wówczas żadna interakcja. Stawiałabym na dialogiczność, monologi w przypadku forum dyskusyjnego to trochę sztuka dla sztuki. Punkt 4 też wydaje się być problematyczny...Owszem, zazwyczaj racja jest trudna do wyklarowania - ale jeśli nie będzie odbywało się to na zasadzie "moja racja jest mojsza", to może wiele wnieść Nastąpiłby swoisty przepływ "racji", czyż nie byłoby to frapujące?

Offline

 

#3 2010-12-10 22:52:40

 Geniusz

Administrator

Zarejestrowany: 2010-12-05
Posty: 21
Punktów :   

Re: Witam serdecznie jako moderator-do przeczytania

Rozumiem Ciebie doskonale StyksuVeer :-). Zgadzam się również w 100 procentach, że to o czym piszesz mogłoby sporo wnieść a nawet być frapujące (ciekawe).  Z tego co piszesz szukasz interakcji, czegoś ciekawego, szukasz jakiejś racji, dialogu... Grupa wsparcia nie jest po to. Od tego są inne działy.

Gdy będziesz (jesli) miała kiedyś większe problemy niż takie, że  ktoś stworzył dwa jakieś punkty( 3 i 4 po to aby ,,interakcje,,:-) były bezpieczne), które są dla Ciebie problematyczne, może poczujesz wtedy na własnej skórze czy da Ci coś, że ktoś wysłucha, zrozumie, zaakceptuje, powie że on też cos takiego przeżywał, powie jak sobie z tym poradził bądź nie.

Jeśli wciąż masz jeszcze jakieś ,,ale,, do punktów  zapraszam na inne działy bądź prywatnie na gg w celu ,,interakcji,, to nie miejsce na ,,polemizowanie,, StyksuVeer.:-).

Pozdrawiam serdecznie


p.s. proszę ewentualnych przyszłych wchodzących na ten dział, aby uważnie czytali te 7 punktów, wysłuchać je. zrozumieć ...nie radzić i nie polemizować:-), te 7 punktów nie jest po to, aby tu prowadzić dialogi na ich temat, czy są dobre czy nie, one zapewniają spokój i bezpieczną atmosferę na tym dziale.

,,Sztuką jest wysłuchanie, wsparcie poprzez samo bycie ... nie dla sztuki lecz dla kogoś, kto potrzebuje tego wsparcia,,

Offline

 

#4 2010-12-10 22:58:00

StyksuVeer

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-09
Posty: 6
Punktów :   

Re: Witam serdecznie jako moderator-do przeczytania

Dobrze, wobec tego na jakikolwiek post w tym dziale reagować będę : "Wspieramy Cię!"

Offline

 

#5 2010-12-28 23:48:37

 Geniusz

Administrator

Zarejestrowany: 2010-12-05
Posty: 21
Punktów :   

Re: Witam serdecznie jako moderator-do przeczytania

Przy okazji chcę pozdrowić i podziękować kilku osobom, które pośrednio wpłynęły na mój pomysł założenia tego działu:
Szczególne pozdrowienie i podziękowania kieruję dla placówki Return we Wrocławiu ( w szczególności Wojtkowi ), dzięki której wpadłem na taki pomysł.
Która to również nie odmówiła mi pomocy, gdy jej potrzebowałem.
Osobiste podziękowania kieruję do osób, które w okresie, gdy straciłem kontrole nad środkami psychoaktywnymi, pomagały mi i nie odtrąciły mnie:
mojej mamie, Basi, mojemu bratu (szczególnie jemu, bo jako jedyny zauważył że nie tylko siebie niszczę ale stwarzam zagrożenie dla zdrowia i życia innych-składając sprawę do sądu), Andrzejowi, mojej cioci Teresie, Kasi, Państwu K. u których robiłem taras, tym którzy mi w w tym pomagali, tym którzy chcieli mi pomóc a równiez tym którzy przepisywali i załatwiali mi leki. ,,nikt świadomie nie czyni zła, byłoby to wbrew naturze, wybacz im bo nie wiedzą co czynią,,

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.justynian.pun.pl www.dbrotsbykander.pun.pl www.sesjeonline.pun.pl www.chidorigame.pun.pl www.lsmods.pun.pl